tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

14.4.2014 07:06:08

Donun zararı 150 milyon TL

Mart ayı sonunda gerçekleşen don olayı nedeniyle birçok üründe verim kaybı yaşandı. Üreticilerden gelen şikayetler üzerine harekete geçen Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) yaklaşık 400 eksperini sahaya sürdü. Son bir haftada gelen 64 bin başvuru için 150 milyon TL ödeme yapılacak. TARSİM’e gelen 64 bin poliçenin çoğunu kayısı ve fındık üreticileri oluşturuyor. TARSİM yetkilisi, başvuruların hepsinin onaylanması halinde üreticilere yaklaşık 150 bin TL ödeme yapılacağını söyledi. Dönüm başına bin lira ödeme yapıldığını söyleyen yetkili, Türkiye’deki kayıtlı 3 milyon üreticinin 1 milyonunun TARSİM’e sigorta yaptırdığını belirtti.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Bu baca yakında yeniden tütmeye başlayacak!

Bu baca yakında yeniden tütmeye başlayacak!

Kapıları 9 yıldır kapalı olan Çarşamba Şeker Fabrikası, bu yıl yeniden bölgedeki şekerpancarı üretiminin adresi olmaya hazırlanıyor.

tarlasera Ekim sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Ekim sayısı okurlarıyla buluştu!

Narenciyede ülkeler arası yaklaşım farkını inceleyen tarlasera bu ay da dopdolu içeriğiyle farklı bir dergi deneyimi sunuyor.

Brezilya tarımda 2022 yılına nasıl geçti?

Brezilya tarımda 2022 yılına nasıl geçti?

Ekonomik krizle boğuşan Brezilya’da imdada tarım yetişti. Soya fasulyesinde artan ithalat talebi için ülkede 2022 mahsulünün bir kısmı şimdiden satıldı.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.