tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

19.9.2013 08:04:17

Vodafone-Bayer işbirliğiyle modern bitki koruma

Vodafone Türkiye’nin Bayer Türk ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında hayata geçirilen Modern Bitki Koruma Programı, Vodafone Çiftçi Kulübü üyelerine hizmet veriyor. Modern Bitki Koruma Programı, modern bitki koruma yöntemleri ve üretim teknikleri yanında bitki koruma ürünlerinin güvenli kullanımı uygulamaları sayesinde, tahmini yıllık yüzde 7’lik ürün artışı ve 20 milyon TL’lik değer artışı sağlayarak katılan üreticilerin ürün verimlerinde ve gelirlerinde artışı desteklemeyi hedefliyor. Program, Mart 2013 ortalarından itibaren 29 gün boyunca 26 farklı noktada Vodafone Çiftçi Kulübü TIR’ında düzenlenen eğitimlerle ülke çapında 5 binden fazla üreticiye tanıtıldı. Bayer’in uzmanlığıyla, 6 coğrafi bölge için özel olarak hazırlanan, bitki hastalık ve zararlıları ile yabancı otların kontrolü ve 42 farklı bitki koruma ürünü ile ilgili bilgiler içeren mesajlar, ücretsiz olarak 780 bini aşkın üreticinin cebine ulaştırıldı. “Dünya genelinde 120’nin üzerinde ülkede 18 binden fazla çalışanla faaliyet gösteren Bayer CropScience bitki koruma, tarım dışı haşere kontrolü, tohum ve bitki biyoteknolojisi alanlarında dünyanın önde gelen yenilikçi bitkibilimi şirketleri arasında” diyen Bayer Türk CEO’su Dr. Axel Hamann ise proje ile ilgili şunları söylüyor: “Gıda arzının karşılanması ve toplumun refahının garanti altına alınmasını sağlayacak inovatif çözümler geliştirilmesinin gerekliliğinin farkındayız. AR-GE alanında 2011 ile 2016 yılları arasında gerçekleştirmeyi taahhüt ettiğimiz 5 milyar dolarlık yatırım bu konuya verdiğimiz önemi ortaya koyuyor. Tarım sektörü yoğun, karmaşık ve birbirine bağlı sorunlarla karşı karşıya. Bayer CropScience da tüm bu sorunlarla mücadele ediyor. Dünya çapındaki yoksulluğu ve açlığı azaltmak için yapabileceğiniz en akıllıca katkı; küçük çiftlik sahiplerinin daha fazla mahsul yetiştirmelerine ve daha fazla gelir elde etmelerine yardımcı olmak. Türkiye’nin verimlilik artışı sağlayan daha sürdürülebilir ve çevreye uyumlu tarım uygulamalarına ihtiyacı var.”

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Kazancın yeni adı turfanda bodur elma

Kazancın yeni adı turfanda bodur elma

Mersin-Erdemli’de sebzecilikten turfanda bodur elma yetiştiriciliğine yönelen üreticiler hem erkenci hem de kaliteli ürün elde etmenin avantajını yaşıyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.