tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

19.9.2013 08:04:17

Vodafone-Bayer işbirliğiyle modern bitki koruma

Vodafone Türkiye’nin Bayer Türk ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında hayata geçirilen Modern Bitki Koruma Programı, Vodafone Çiftçi Kulübü üyelerine hizmet veriyor. Modern Bitki Koruma Programı, modern bitki koruma yöntemleri ve üretim teknikleri yanında bitki koruma ürünlerinin güvenli kullanımı uygulamaları sayesinde, tahmini yıllık yüzde 7’lik ürün artışı ve 20 milyon TL’lik değer artışı sağlayarak katılan üreticilerin ürün verimlerinde ve gelirlerinde artışı desteklemeyi hedefliyor. Program, Mart 2013 ortalarından itibaren 29 gün boyunca 26 farklı noktada Vodafone Çiftçi Kulübü TIR’ında düzenlenen eğitimlerle ülke çapında 5 binden fazla üreticiye tanıtıldı. Bayer’in uzmanlığıyla, 6 coğrafi bölge için özel olarak hazırlanan, bitki hastalık ve zararlıları ile yabancı otların kontrolü ve 42 farklı bitki koruma ürünü ile ilgili bilgiler içeren mesajlar, ücretsiz olarak 780 bini aşkın üreticinin cebine ulaştırıldı. “Dünya genelinde 120’nin üzerinde ülkede 18 binden fazla çalışanla faaliyet gösteren Bayer CropScience bitki koruma, tarım dışı haşere kontrolü, tohum ve bitki biyoteknolojisi alanlarında dünyanın önde gelen yenilikçi bitkibilimi şirketleri arasında” diyen Bayer Türk CEO’su Dr. Axel Hamann ise proje ile ilgili şunları söylüyor: “Gıda arzının karşılanması ve toplumun refahının garanti altına alınmasını sağlayacak inovatif çözümler geliştirilmesinin gerekliliğinin farkındayız. AR-GE alanında 2011 ile 2016 yılları arasında gerçekleştirmeyi taahhüt ettiğimiz 5 milyar dolarlık yatırım bu konuya verdiğimiz önemi ortaya koyuyor. Tarım sektörü yoğun, karmaşık ve birbirine bağlı sorunlarla karşı karşıya. Bayer CropScience da tüm bu sorunlarla mücadele ediyor. Dünya çapındaki yoksulluğu ve açlığı azaltmak için yapabileceğiniz en akıllıca katkı; küçük çiftlik sahiplerinin daha fazla mahsul yetiştirmelerine ve daha fazla gelir elde etmelerine yardımcı olmak. Türkiye’nin verimlilik artışı sağlayan daha sürdürülebilir ve çevreye uyumlu tarım uygulamalarına ihtiyacı var.”

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

İstikrarlı bir pazar talebi olan soğan, bu avantajın yanına ihracat gücüne de eklemeye hazırlanıyor. Ancak bu potansiyeli gerçekleştirmenin önündeki engellerin aşılması gerek. Bu engellerin başında ise iki güncel sorun olan kuraklık ve yükselen girdi maliyetleri var.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

tarlasera Nisan sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Nisan sayısı okurlarıyla buluştu!

Girdi maliyetleri ile destekler arasındaki kritik denklemi masaya yatıran tarlasera bu ay da okurlarına dopdolu bir içerik sunuyor.