tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

5.6.2013 07:46:37

TMO'da randevulu günler

TMO, 2012 yılında birçok üründe uyguladığı randevulu alım uygulamasını artık tüm ürünler için hayata geçireceğini açıkladı. Bu sistemle birlikte ürün sahipleri, TMO'ya verecekleri ürünler için www.tmo.gov.tr veya randevu.tmo.gov.tr adreslerinden ya da kurumun şube müdürlüğü ve ajans amirliklerine müracaat ederek randevu alabilecekler. Randevular, ürün teslim etmek istenilen işyerleri için, taahhütnameli alımların başlanmasıyla birlikte alınabilecek.  Randevu alma işlemi, gerçek kişiler için T.C. Kimlik Numarası, tüzel kişiler için ise Vergi Numarası ile yapılabilecek. Yapılan açıklamaya göre, üreticilere Çiftçi Kayıt Sistemi'nde kayıtlı ürün miktarı kadar randevu verilecek. ÇKS kaydı olmayan üreticilerin sistemden randevu alamayacağı belirtilen açıklamada, üreticilerden ÇKS kayıtlarını mutlaka güncellenmesi uyarısında bulunuldu. Sistemin hayata geçirilmesini kolaylaştırmak için, broşür ve afişler de basıldı. Ürününü TMO işyerine teslim etmek isteyen ürün sahipleri için hazırlanan randevu sistemi ve internet üzerinden nasıl randevu alınacağının detaylı olarak anlatıldığı broşür ve afişler birçok noktaya ulaştırıldı. TMO’dan yapılan açıklamada randevu sisteminin uygulanmasıyla birlikte, beklemelerin sadece randevu günü ile sınırlı olacağı, ürün sahiplerinin hasat ve ürün nakliyesini programlamalarına olanak sağlanacağı, dolayısıyla fazladan nakliye ödemek zorunda kalmayacakları ifade edildi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Yeni yılın ilk sayısını okurlarıyla buluşturan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ayki Kapak Konusu sayfalarında tüm yönleriyle toprak analizini inceliyor.