tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

5.6.2013 07:46:37

TMO'da randevulu günler

TMO, 2012 yılında birçok üründe uyguladığı randevulu alım uygulamasını artık tüm ürünler için hayata geçireceğini açıkladı. Bu sistemle birlikte ürün sahipleri, TMO'ya verecekleri ürünler için www.tmo.gov.tr veya randevu.tmo.gov.tr adreslerinden ya da kurumun şube müdürlüğü ve ajans amirliklerine müracaat ederek randevu alabilecekler. Randevular, ürün teslim etmek istenilen işyerleri için, taahhütnameli alımların başlanmasıyla birlikte alınabilecek.  Randevu alma işlemi, gerçek kişiler için T.C. Kimlik Numarası, tüzel kişiler için ise Vergi Numarası ile yapılabilecek. Yapılan açıklamaya göre, üreticilere Çiftçi Kayıt Sistemi'nde kayıtlı ürün miktarı kadar randevu verilecek. ÇKS kaydı olmayan üreticilerin sistemden randevu alamayacağı belirtilen açıklamada, üreticilerden ÇKS kayıtlarını mutlaka güncellenmesi uyarısında bulunuldu. Sistemin hayata geçirilmesini kolaylaştırmak için, broşür ve afişler de basıldı. Ürününü TMO işyerine teslim etmek isteyen ürün sahipleri için hazırlanan randevu sistemi ve internet üzerinden nasıl randevu alınacağının detaylı olarak anlatıldığı broşür ve afişler birçok noktaya ulaştırıldı. TMO’dan yapılan açıklamada randevu sisteminin uygulanmasıyla birlikte, beklemelerin sadece randevu günü ile sınırlı olacağı, ürün sahiplerinin hasat ve ürün nakliyesini programlamalarına olanak sağlanacağı, dolayısıyla fazladan nakliye ödemek zorunda kalmayacakları ifade edildi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.