tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

20.2.2013 10:27:09

BASF frene basmıyor

Bitki koruma devi BASF, her yılın başında düzenlediği gelenekselleşmiş müşteri konferansını bu yıl 17-20 Ocak tarihlerinde Kıbrıs’ta gerçekleştirdi. Bu yıl beşincisi düzenlenen BASF Müşteri Konferansı’na, ülke çapındaki bayi ve distribütörlerden oluşan yaklaşık 350 kişilik geniş bir katılımcı kitle ilgi gösterdi. Etkinliğin ana teması olarak belirlenen AgCelence konsepti ve bu özellikteki ürün ve tanıtımlar 4 gün boyunca yoğun ilgiye maruz kaldı.

2013 yılını bayi ve distribütörlerini bir araya getirdiği konferansla karşılayan BASF; burada ürün, proje ve konsept tanıtımlarını gerçekleştirmenin yanı sıra, düzenlenen çeşitli müşteri aktiviteleriyle de katılımcıların iyi vakit geçirmesini sağladı. 17 Ocak akşamı verilen kokteyl ile başlayan etkinlikler, ertesi gün BASF Türkiye Bitki Koruma Bölümü Ülke Müdürü Harold Kube’nin konuşmasıyla başlayan konferans  BASF Bölge Pazarlama Müdürü Marco Moorfeld ve BASF Türkiye Pazarlama Müdürü Şahin Özkan’ın sunumlarıyla devam etti.

Aynı gün içinde sahne alan ünlü oyuncular Özgür Ozan, Ufuk Özkan ve Gözde Okur, BASF ürünlerini hazırladıkları yaratıcı skeçlerle tanıtarak katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı. Skeçlerin ardından ünlü oyuncuların sunduğu “Bayiler Yarışıyor” yarışmasında katılımcılar da eğlenceye aktif olarak katılma ve bilgilerini sergileme fırsatı buldu.

19 Ocak günü düzenlenen etkinliklerde AgCelence bünyesinde bulunan Opera Max, Cabrio ve Signum gibi etkin bitki koruma ürünlerinin özellikleri, kullanımı ve faydaları katılımcılara ayrıntılı olarak aktarıldı. Yanı sıra buğdayda yaprak hastalıklarının kontrolü için geliştirilen yeni BASF ürünü Duett Super de tanıtıldı. Aynı günün akşamı düzenlenen gala yemeğinde katılımcılar sevcan Orhon ve Mustafa Keserin şarkı ve türküleriyle eğlendiler.

“BASF müşteri konferansı her yıl herkesin dört gözle beklediği bir organizasyon haline geldi” yorumunu yapan Şahin Özkan, “Burada ürün, proje ve konsept tanıtımlarının yanı sıra bilgi alışverişi ve yüz yüze görüşmeler gerçekleştirme fırsatı da buluyoruz. Aynı şekilde, bir önceki sezonu değerlendirip yeni sezondan beklentilerimizi ortaya koymak ve paylaşmak da çok önemli” şeklinde konuşuyor. Etkinlik ile ilgili geri dönüşlerin son derece olumlu olduğunu söyleyen Özkan, “Şimdiye kadar herkes çok memnun olduğunu belirtti. Buradaki ortam adeta bir aile ortamı gibi. Bizim için de müşteri ilişkileri yönetimi açısından oldukça faydalı bir aktivite olduğunu söyleyebilirim" diyor.

BASF’in geliştirdiği AgCelence konsepti, geleneksel yöntemlerden farklılaşan yeni bir bitki koruma algılayışını ifade ediyor. Bitkilerin yüksek sıcaklık, kuraklık ve nem gibi stres koşullarına dayanımı ile daha etkin bir su ve azot kullanımı konseptin temelini oluşturuyor. Özkan, “Bu yıl etkinliğimizin ana teması olarak belirlediğimiz AgCelence, bünyesinde bu özelliğe sahip ürünlerimizin bulunduğu üst markamız. Geçtiğimiz yıl AgCelence özelliği taşıyan ilk ürünümüz olan Opera Max’ı mısır segmentinde müşterilerimize sunduk. Aynı şekilde bağ ürünlerinde Cabrio, sebze ve taş çekirdekli meyvelerde ise Signum’u AgCelence ürünlerimize eklemiş bulunuyoruz” diyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Yeni yılın ilk sayısını okurlarıyla buluşturan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ayki Kapak Konusu sayfalarında tüm yönleriyle toprak analizini inceliyor.