tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

21.2.2013 15:39:32

İzotar'dan çifte seminer

Bitki besleme sektörünün öncülerinden İzotar, Adana ve İznik bölgesinde gerçekleştirdiği seminerler ile üreticiler ve bayile ile bir araya geldi. Yoğun katılımın olduğu etkinliklerin ana teması ise İzotar’ın bitki belsemde hümik asit ve yosun birlikteliği ile sağladığı avantajlar oldu.

İzotar, 11 Şubat günü Adana Mavi Sürmeli Otel’de düzenlenen seminerde 100, 12 Şubat’ta ise İznik Grand Belekoma Otel’de ise 50 kişilik bir bayi ve üretici grubunu ağırlandı. Firmanın distribütörlüğünü yaptığı Humintech GmBH firmasının Satış ve Teknik Müdürü Dr. Yasser Dergham, 52 farklı ülkede edindiği hümik asit uygulama tecrübeleri ve sonuçlarını İzotar müşterileri ile paylaştı. Yosun konusunda 45 yıldır faaliyet gösteren Acadian firmasının Satış Müdürü Sean Carson ise ürünlerinin özel ve farklı nitelikleri üzerine detaylı açıklamalarda bulundu. Acadian Teknik Müdürü Christian Hubener ise narenciye, bağ, tarla bitkileri, elma gibi birçok üründe gübreleme programları ve sonuçları ile ilgili pratik bilgiler sundu. Birçok üretici için “ya hümik asit ya yosun” ikileminin ortadan kalktığı görüşünü aktaran seminerler, her iki bileşenin birlikte kullanıldığında daha yüksek performanslar alınabileceğini üreticiler aktarmış oldu.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.