tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

21.2.2013 15:39:32

İzotar'dan çifte seminer

Bitki besleme sektörünün öncülerinden İzotar, Adana ve İznik bölgesinde gerçekleştirdiği seminerler ile üreticiler ve bayile ile bir araya geldi. Yoğun katılımın olduğu etkinliklerin ana teması ise İzotar’ın bitki belsemde hümik asit ve yosun birlikteliği ile sağladığı avantajlar oldu.

İzotar, 11 Şubat günü Adana Mavi Sürmeli Otel’de düzenlenen seminerde 100, 12 Şubat’ta ise İznik Grand Belekoma Otel’de ise 50 kişilik bir bayi ve üretici grubunu ağırlandı. Firmanın distribütörlüğünü yaptığı Humintech GmBH firmasının Satış ve Teknik Müdürü Dr. Yasser Dergham, 52 farklı ülkede edindiği hümik asit uygulama tecrübeleri ve sonuçlarını İzotar müşterileri ile paylaştı. Yosun konusunda 45 yıldır faaliyet gösteren Acadian firmasının Satış Müdürü Sean Carson ise ürünlerinin özel ve farklı nitelikleri üzerine detaylı açıklamalarda bulundu. Acadian Teknik Müdürü Christian Hubener ise narenciye, bağ, tarla bitkileri, elma gibi birçok üründe gübreleme programları ve sonuçları ile ilgili pratik bilgiler sundu. Birçok üretici için “ya hümik asit ya yosun” ikileminin ortadan kalktığı görüşünü aktaran seminerler, her iki bileşenin birlikte kullanıldığında daha yüksek performanslar alınabileceğini üreticiler aktarmış oldu.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Kazancın yeni adı turfanda bodur elma

Kazancın yeni adı turfanda bodur elma

Mersin-Erdemli’de sebzecilikten turfanda bodur elma yetiştiriciliğine yönelen üreticiler hem erkenci hem de kaliteli ürün elde etmenin avantajını yaşıyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.