tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.5.2019

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

tarlasera Mayıs sayısı çıktı!

Mayıs sayısında tarım turizmini Kapak Konusu sayfalarına taşıyan tarlasera, bu ay Bitki Koruma&Besleme ekinin yeni sayısını da okurlarıyla buluşturuyor.

Modern çağın hastalığı olarak nitelenen “sostalji”, yeşil alanların yerini beton yapılara bırakmasıyla insanlarda oluşan acı ve üzüntü halini ifade ediyor. Büyük bir kentte yaşıyorsak, sadece kafamızı çevirip etrafa bakmak bile bu hastalığın ortaya çıkışına hak vermemiz için fazlasıyla yeterli.

Doğaya, yeşile ve toprağa olan özlem insanları kısa süreliğine bile olsa tarımsal üretimin içerisinde yer almaya itiyor. Son yıllarda giderek yaygınlaşan tarım turizminin doğuşunun temel sebebi de işte bu. Dünyada ilk olarak 80’li yıllar, Türkiye’de ise 2000’lerde “tarım” ve “turizm” sözcüklerini yan yana getiren alternatifler giderek artıyor. Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, henüz sektör içerisinde kendine yeterince yer bulamayan, fakat taşıdığı potansiyelin herkesçe fark edilmesi gereken tarım turizmini bu ay Kapak Konusu sayfalarına taşıdı.

tarlasera-mayis-sayisi-cikti2.jpg

Bu ay başka neler var?

tarlasera Mayıs sayısının Dosya konusu ise heybetli görüntüsüyle açık arazilerin kahramanı olan pivot sulama teknolojileri. Bu ay Detay sayfalarımızda ise Türkiye’nin ithalat rakamlarının analizi, sebzelerde aşılama, kiraz ihracatının yıldızı beyaz kiraz, Hollanda tarımında kooperatifçilikle gelen dönüşüm ve kakaonun tarihsel serüvenine dair bilmediklerinizi okuyabileceksiniz.

tarlasera’nın bu ayki Röportaj konuğu GENTA Genel Müdürü Altay Batur. Tarım sektörünün vizyon sahibi kurumlarla gelişeceğini söyleyen Batur ile yaptığımız bu keyifli söyleşiyi de kaçırmayın deriz!

Okurlarımızın merakla beklediği Bitki Koruma&Besleme ekimizin 5. sayısı da hazır. tarlasera’nın okurlarına bahar hediyesi olan ekimizde iki sektörün kilit konuları üzerine kapsamlı analizler, güncel haberler ve daha fazlasını bulacaksınız.

tarlasera-mayis-sayisi-cikti3.jpg

tarlasera’ya nasıl ulaşırım?

tarlasera Mayıs sayısını satın almak için hemen şimdi Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derginizi her ay masanızda görmek ve tarlasera keyfini tüm bir yıla yaymak için ise tek yapmanız gereken abone olmak! Bunun için Abonelik sayfamızdan yalnızca birkaç dakika süren abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli.

Keyifli okumalar dileriz!


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.