tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

22.1.2014 08:34:34

Tarım kredileri açıklandı

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri, tarımsal üretime için yatırım kredisi limitleri ve faiz indirim oranlarını belirledi. Tarımsal üretime dair düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre üreticiler, 1 Ocak -31 Aralık tarihleri arasında belirlenen oranlarda indirimle ve kredi üst limitini aşmamak suretiyle tarımsal kredi kullanabilecek. Krediler, kontrollü örtü altı tarımında 10 milyon TL; yaygın bitkisel üretimde 500 bin TL; yurt içi sertifikalı tohum, fide, fidan üretiminde 10 milyon TL; yurt içi sertifikalı tohum, fide kullanımında 1 milyon TL; yurt içi sertifikalı fidan kullanımında 5 milyon TL olarak uygulanacak.  

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.