tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

9.12.2013 08:36:53

Dersimiz; zeytincilik

Balıkesir-Ayvalık'ta hayat geçirilen bir proje ile öğrenciler zeytin tarımı yapıyor. İlk ve orta dereceli okullar ile üniversite öğrencileri, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünce hayata geçirilen proje kapsamında zeytin tarımının tüm aşamalarını gözlemliyor. Proje çerçevesinde köyden kente göç nedeniyle doğadan ve tarımdan uzak kalan yeni neslin, sofrasına gelen zeytinin ve zeytinyağının nasıl ve hangi zorluklarla üretildiğini görmesi, öğrenmesi amaçlanıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Ayvalık İlçe Müdürü Yusuf Aygün, zeytinyağının sağlıklı yaşam bakımından önemli bir ürün olduğunu ve tüketiminin artırılması gerektiğini söylüyor. Aygün, zeytinin her tüketicinin sofrasına girmesini hedeflediklerini kaydediyor.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.

Ziraat mühendislerinin işine karışılmasın!

Ziraat mühendislerinin işine karışılmasın!

Orman mühendislerin zirai bayilik yetkisi alabilmesi kararına tepki gösteren ziraat mühendisleri “Herkes kendi işini yapmalı” yorumunu yapıyor.

Artık hamburger ve pizzalar onsuz olmuyor

Artık hamburger ve pizzalar onsuz olmuyor

İzmir-Torbalı’da üretilen kurutulmuş domatesler, pizzalardan hamburgere kadar dünyanın en popüler yiyeceklerine konuk olarak bir ihracat başarısı sergiliyor.

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Meyve sineklerinin büyük sırrı güneşmiş!

Türkiye’de de meyve bahçelerinin korkulu rüyası olan meyve sineklerinin tarım alanların yayılırken güneşi yön bulma işareti olarak kullandıkları keşfedildi.