tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.12.2013 15:13:56

Üretici Ordu'su

Ordu, Türkiye’de en fazla bal ve fındık üreten il olurken; kayıtlı üretici sayısında da Türkiye birincisi olarak kayıtlara geçti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın verilerinde, Ordu'nun tarımsal potansiyeli dikkat çekiyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Musa Sağlam, Ordu’da "Mazot, Gübre ve Alan Bazlı Gelir Desteği"ne 100 bin 767 üreticinin başvurduğunu belirtiyor. Desteğe, bu yılın sonuna kadar 11 bin üreticinin daha müracaat etmesi bekleniyor. İl genelinde, kayıtlı üretici sayısı ise 112 bin. Sağlam, "İlimiz bu anlamda ülkemizde üretici sayısı bakımından birinci sırada" diyor. Üretim ve istihdamdaki potansiyele dikkat çeken Sağlam, Ordu'nun Türkiye'nin tarımsal üretimindeki önemini vurguluyor.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Yeni yılın ilk sayısını okurlarıyla buluşturan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ayki Kapak Konusu sayfalarında tüm yönleriyle toprak analizini inceliyor.