tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

2.9.2013 12:19:11

Vilmorin ıslah gücünü paydaşlarına tanıttı

Dünyanın pek çok ülkesinde organizasyonu ve distribütörü bulunan Vilmorin, profesyonel ve amatör gurubuna yönelik üretiminin can damarı sayılabilecek AR-GE bölümünü, süregelen ıslah çalışmalarını ve üretim sahasını paydaşlarına açtı. 24-26 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 300 kişilik grubu Fransa’da ağırlayan Vilmorin’in bu etkinliğine Türkiye’den Vilmorin Garden Türkiye Genel Müdürü Nejat Töreci, Bölge Sorumlusu Fatih Topçu ve Satış Sorumlusu Necatin Behçet katıldı. “Her ne kadar Vilmorin’in düzenlediği organizasyon ağırlıklı profesyonel grubuna hitap ediyor olsa da organizasyon içerisinde bir gün tamamı ile amatör bölüme yani Vilmorin Jarden’e ayrılmıştı. Bizim de yakından izlediğimiz bu etkinliğe yaklaşık 60 kişilik bir gurup katıldı. Şirketin çeşit zenginliği ve ıslah gücünün tanıtıldığı organizasyonda ıslah konusunda yapılan çalışmalar, AR-GE yapılanması ve şirketin teknolojik alt yapısının yakından görme ve bu alt yapının dayandığı gücü yakından tanıma imkanı bulduk. Diğer yandan ekibimizle Vilmorin’in profesyonel grubuna yönelik yatırımlarını ve gelecek dönemlere ilişkin ıslah çalışmalarını da bu etkinlik kapsamında görme şansını yakaladık” diyen Töreci, Vilmorin’den tohum alıp bu tohumların pazarlamasını da yapan Vilmorin Jarden firmasının en büyük şansının da bu güçlü temelden beslenmesi olduğuna dikkat çekti. Sene başında kurulan Vilmorin Garden’ın bu zaman zarfında kat ettiği yol ve yeni yapılanma ile birlikte şirket içindeki gelişmeler hakkında da bilgi veren Töreci: “Vilmorin Jarden’in uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikiminden daha fazla faydalanacağız, yaptığı organizasyon ve yeniliklerinden daha hızlı haberdar olacağız. Dolayısı ile de amatör grubu şirketimizle birlikte çok daha güçlü bir temel üzerine oturdu. Gerek merkezimizle gerekse diğer ülkelerdeki şirketlerimizle çok sıkı temas halindeyiz. Tüm bu süreçlerin olumlu yansımalarını Türkiye pazarında yakında zamanda göreceğiz” dedi.

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.