tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

19.6.2013 08:21:35

Deere & Company ilk 50'de

John Deere’in bağlı bulunduğu Deere & Company, Fortune dergisinin belirlediği "En Beğenilen 50 Şirket" listesine üst üste beşinci kez adını yazdırdı. 1400’den fazla firmanın değerlendirmeye alındığı ve dünya çapında önemli iş adamlarının anket cevaplarıyla belirlenen listede Deere 40. sırada yer aldı. Fortune bu listeyi oluştururken ABD’nin en büyük 1000 şirketinin yanında yine derginin belirlediği yıllık geliri 10 milyar doları aşan küresel 500 listesindeki ABD dışı şirketleri de değerlendirmeye aldı. Listenin en üst sıralarında Apple, Google ve Amazon.com gibi firmalar yer alıyor. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Deere & Company CEO’su Samuel R.Allen, “Dünyanın en beğenilen şirketleri arasında yer almamız tüm dünyadaki Deere & Company çalışanlarının bağlılığının bir göstergesidir” sözleri ile bu başarıyı şirket çalışanları ile elde ettiklerini ifade etti. Deere çalışanlarının tüm dünyada toprakla bağı olan herkese hizmet ettiğine dikkat çeken Allen, bunun büyüme stratejileri ve işletme planları dahilinde gerçekleştirildiğini belirtti. En Beğenilen Şirketler listesi oluşturulurken 1400 firma; yenilikçilik, insan yönetimi, ürün kalitesi, uzun vadeli yatırımlar, mali istikrar, çalışan bağlılığı, sosyal sorumluluk, kaynak kullanımı ve küresel rekabetçilik gibi konularda değerlendirmeye alındı. Bu değerlendirmeler sonrası 57 farklı sektörde sıralanan firmalar arasında Deere & Company, Endüstriyel ve Tarımsal Makinalar kategorisinde ikinci sırada yer aldı. Sıralama sonrasında, dünya çapında isim yapmış iş adamları ile yapılan anketler sonucunda “En Beğenilen 50 Şirket” listesi oluşturuldu. Deere & Company dünyanın lider tarım makinaları üreticisi olmasının yanında inşaat, ormancılık ve çim bakım makinalarında da dünyanın lider kuruluşu. Dünya çapında yaklaşık 67 bin çalışanı bulunan şirket 2012 mali yılında net satış ve karını 36.157 milyar dolar olarak açıklamıştı.  

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Kadınlar tarımda da duvarları yıkıyor

Hindistan’da özelleştirme ve desteklerin kaldırılmasını öngören yeni tarım yasasına karşı eylemlerde beşinci aya girildi. Tarımsal üretim ve işgücünde önemli paya sahip kadınların mücadeleye verdiği katkı ise büyük anlam taşıyor.

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

Soğanın beklenen koşusu ne zaman başlayacak?

İstikrarlı bir pazar talebi olan soğan, bu avantajın yanına ihracat gücüne de eklemeye hazırlanıyor. Ancak bu potansiyeli gerçekleştirmenin önündeki engellerin aşılması gerek. Bu engellerin başında ise iki güncel sorun olan kuraklık ve yükselen girdi maliyetleri var.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.

tarlasera Nisan sayısı okurlarıyla buluştu!

tarlasera Nisan sayısı okurlarıyla buluştu!

Girdi maliyetleri ile destekler arasındaki kritik denklemi masaya yatıran tarlasera bu ay da okurlarına dopdolu bir içerik sunuyor.