tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

19.6.2013 08:21:35

Deere & Company ilk 50'de

John Deere’in bağlı bulunduğu Deere & Company, Fortune dergisinin belirlediği "En Beğenilen 50 Şirket" listesine üst üste beşinci kez adını yazdırdı. 1400’den fazla firmanın değerlendirmeye alındığı ve dünya çapında önemli iş adamlarının anket cevaplarıyla belirlenen listede Deere 40. sırada yer aldı. Fortune bu listeyi oluştururken ABD’nin en büyük 1000 şirketinin yanında yine derginin belirlediği yıllık geliri 10 milyar doları aşan küresel 500 listesindeki ABD dışı şirketleri de değerlendirmeye aldı. Listenin en üst sıralarında Apple, Google ve Amazon.com gibi firmalar yer alıyor. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Deere & Company CEO’su Samuel R.Allen, “Dünyanın en beğenilen şirketleri arasında yer almamız tüm dünyadaki Deere & Company çalışanlarının bağlılığının bir göstergesidir” sözleri ile bu başarıyı şirket çalışanları ile elde ettiklerini ifade etti. Deere çalışanlarının tüm dünyada toprakla bağı olan herkese hizmet ettiğine dikkat çeken Allen, bunun büyüme stratejileri ve işletme planları dahilinde gerçekleştirildiğini belirtti. En Beğenilen Şirketler listesi oluşturulurken 1400 firma; yenilikçilik, insan yönetimi, ürün kalitesi, uzun vadeli yatırımlar, mali istikrar, çalışan bağlılığı, sosyal sorumluluk, kaynak kullanımı ve küresel rekabetçilik gibi konularda değerlendirmeye alındı. Bu değerlendirmeler sonrası 57 farklı sektörde sıralanan firmalar arasında Deere & Company, Endüstriyel ve Tarımsal Makinalar kategorisinde ikinci sırada yer aldı. Sıralama sonrasında, dünya çapında isim yapmış iş adamları ile yapılan anketler sonucunda “En Beğenilen 50 Şirket” listesi oluşturuldu. Deere & Company dünyanın lider tarım makinaları üreticisi olmasının yanında inşaat, ormancılık ve çim bakım makinalarında da dünyanın lider kuruluşu. Dünya çapında yaklaşık 67 bin çalışanı bulunan şirket 2012 mali yılında net satış ve karını 36.157 milyar dolar olarak açıklamıştı.  

Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Koronavirüsün panzehiri bu bitkide mi gizli?

Covid-19'a karşı hem aşı hem de daha etkili bir tedavinin yolları aranırken, kimi uzmanlar “pelin otu” olarak bilinen Artemisia bitkisi üzerinde duruyor.

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

Sanayi domatesinde söze sadakat aranıyor!

İklim ve hastalık yönünden zorlu bir sezon geçiren tarla domatesinde piyasa fiyatları maliyetlerin çok altına düştü. Üreticiler fabrikaların sezon başı taahhüt ettikleri fiyatlardan alım yapmasını bekliyor.

tarlasera 10 yaşında!

tarlasera 10 yaşında!

Yolculuğuna bundan tam 10 yıl önce başlayan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, yeni bir on yıla ilk günkü heyecanıyla, ama çok daha güçlü ve büyüyen hedefleriyle giriyor.

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Bu köyün tarihini kadınlar yazıyor!

Artvin-Yusufeli’nde kadınların kurduğu kooperatif yakaladığı başarıyla kadınların tarımdaki dönüştürücü gücünü kanıtlıyor.

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

Canavar otuyla nasıl mücadele etmeli?

tarlasera.com başta ayçiçeği olmak üzere birçok tarım ürününün belalısı olan orobanşa karşı önlem ve aktif mücadele yöntemlerini paylaşıyor.