tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

1.2.2013 11:54:21

Beta Ziraat Yeniliklerini Fuarda Sergiledi

Konya Şeker’in iştiraki Beta Ziraat; Türkiye Tohum Teknolojileri, Tohumculuk, Fidancılık ve Süs Bitkileri Fuarı’nda yerini aldı. 11-13 Ocak tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen fuarda üreticilerle buluşan firma, Fuar kapsamında gerçekleştirilen oturumların ilki olan “Tohumculuk Sektöründe Model ve Organizasyon” konulu oturuma Genel Müdür Oğuz Dalkılıç’ın yaptığı sunumla da katkı sundu. Bitki ıslahında biyoteknolojik yöntemleri ilk defa kullanan özel sektör tohumculuk firmalarından biri olan Beta Ziraat, faaliyetlerini Türkiye Tohum Teknolojileri, Tohumculuk, Fidancılık ve Süs Bitkileri Fuarı’nda katılımcılarla paylaştı ve ürünlerini sergiledi. 1961 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk tohumculuk firması olan Beta Ziraat, geliştirdiği entegre yatırım modeliyle tarım sektörünün vizyonunu değiştiren, tarımsal üretim kooperatifçiliğine yeni bir bakış açısı getiren Konya Şeker’in bu bakış açısının bir uzantısı olma özelliği taşıyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

TMO’dan buğday, arpa ve mısır hamleleri

Hububat fiyatlarında dünya ölçeğinde yaşanan dalgalanmalar Türkiye’yi de alarm durumuna geçirdi. TMO’nun buğday, arpa ve mısır kararları piyasada istikrarı amaçlıyor.

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçesinde yabancı ot mücadelesi

Meyve bahçelerinde kayıplara yol açan yabancı ot türleri sayılamayacak kadar çok! Ancak bu zararlılarla mücadele yöntemleri de bir o kadar çeşitli.

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Meyve ağaçlarının kabusu ökse otu

Birçok ağaç türünde yarı parazit olarak yaşam süren ökse otu, meyve üreticilerinin baş belası olabiliyor. İşte ökse otundan kurtulmanın püf noktaları.

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Zeytinde yanlışlar ve doğrular

Özenli bir bitki koruma ve gübreleme zeytinde sonucu tamamen değiştiriyor. tarlasera zeytinde sık yapılan hataları uzmanlara sordu.