tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.8.2012 11:02:26

Tarımın Hızlı Koşusu

Temmuz ayı yıllık fiyatları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlandı. Yayınlanan verilere göre geçtiğimiz Temmuz ayında  tarım sektöründe fiyatlarda aylık yüzde 0,27 artış yaşandı.

2003 ÜFE sonuçlarının baz alındığı rakamlara göre geçtiğimiz Temmuz ayında yüzde 0,27'lik fiyat artışı gerçekleşirken, yıllık artış ise yüzde 11,42 olarak hesaplandı. Sektörlerin tamamına bakıldığında ise Türkiye'de fiyatların aylık bazda 0,31 azalırken, yıllık bazda ise yüzde 6,13 artış gösterdiği gözleniyor.

Sanayi sektöründeki yıllık fiyat artışı olan yüzde 5,12 ile karşılaştırıldığında da, tarım sektörünün hızlı bir enflasyon içinde olduğu görülüyor. Sektörün büyümesi fiyatların da büyümesi ile devam edecek, bunu görmek için ileriki istatistik raporlarını beklemek gerekiyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Fındık kutup ayıları ile aynı kaderi mi paylaşacak?

Araştırmacılar, küresel iklim değişikliğinin Türkiye’de fındık tarımını Batı Karadeniz’e ya da yüksek rakımlı bölgelere doğru kaymak zorunda bırakacağını söylüyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Susuz yaz bitti, susuz kış yaşanıyor

Susuz yaz bitti, susuz kış yaşanıyor

Düşük yağış oranları nedeniyle son 91 yılın en kurak dönemini yaşayan Trakya’da tarım arazilerindeki kayıplar ciddi boyuta ulaştı.

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

tarlasera Ocak sayısı çıktı!

Yeni yılın ilk sayısını okurlarıyla buluşturan Aylık Tarım ve Kültür Dergisi tarlasera, bu ayki Kapak Konusu sayfalarında tüm yönleriyle toprak analizini inceliyor.