tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

3.8.2012 11:02:26

Tarımın Hızlı Koşusu

Temmuz ayı yıllık fiyatları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlandı. Yayınlanan verilere göre geçtiğimiz Temmuz ayında  tarım sektöründe fiyatlarda aylık yüzde 0,27 artış yaşandı.

2003 ÜFE sonuçlarının baz alındığı rakamlara göre geçtiğimiz Temmuz ayında yüzde 0,27'lik fiyat artışı gerçekleşirken, yıllık artış ise yüzde 11,42 olarak hesaplandı. Sektörlerin tamamına bakıldığında ise Türkiye'de fiyatların aylık bazda 0,31 azalırken, yıllık bazda ise yüzde 6,13 artış gösterdiği gözleniyor.

Sanayi sektöründeki yıllık fiyat artışı olan yüzde 5,12 ile karşılaştırıldığında da, tarım sektörünün hızlı bir enflasyon içinde olduğu görülüyor. Sektörün büyümesi fiyatların da büyümesi ile devam edecek, bunu görmek için ileriki istatistik raporlarını beklemek gerekiyor.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.