tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

18.7.2017

Tarım arazileri de sağanak yağışa teslim

Tarım arazileri de sağanak yağışa teslim

Marmara bölgesinde dün gece başlayan sağanak yağışlar şehir merkezleri kadar tarım arazilerinde de su baskınlarına neden oluyor.

Türkiye’nin batısı sağanak yağışlara teslim olurken tarım arazilerinden de sel baskını haberleri geliyor. Dün geceden itibaren etkili olmaya başlayan yağışlar başta Çanakkale bölgesi olmak üzere üretim alanlarında hasara yol açtı.

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan sağanak sonucu Gökçebayır köyünde sel felaketi yaşandı. Bölgede can kaybı olmadığı belirtilirken ekili tarlalarda ürünlerin ve evlerin zarar gördüğü belirtiliyor.

Hasat tespiti için çalışılıyor

Ezine’nin yanı sıra Bayramiç bölgesinde de sel suları tarım arazilerinde hasara neden oldu. Bugün de aralıklarla devam eden yağışların neden olduğu hasarın tespiti için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri tarafından çalışmalar başlamış durumda.


Yorumlar
    Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz

Yorumunuz Gönderildi

E-Bülten

Başka yerde bulamayacağınız tarım ve kültür haberlerini düzenli olarak almak için aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna tıklayın; tarlasera e-bülten adresinize gelsin!

En Çok Okunanlar

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tanımadığınız bitkiyi telefonunuza sorun!

Tarım arazinizde ya da doğa yürüyüşlerinde rastladığınız yabani bir bitkiyi görür görmez tanımak ister miydiniz? PlantNet isimli akıllı telefon uygulaması bu zorlu görevi yerine getirmeye aday.

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Akdeniz'in gizli hazinesi gölevez

Afrika ve dünyanın tropik bölgelerinde yaygın biçimde tüketilen gölevez Türkiye’nin güney kesimlerinde ekim alanlarını genişletmeye başladı.

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

İHA’lar da bitki koruma mesaisine başlıyor

Zirai mücadelede kullanılan araçlara ilişkin yeni yönetmelik taslağı, insansız hava araçları ve drone’ların bitki koruma uygulamalarında kullanımını düzenliyor.

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Bu koyu rengin bir anlamı var!

Antioksidan özelikleriyle bilim insanlarının dikkatini çeken aronya, siyaha çalan kopkoyu mor rengini de bu yönüne borçlu. Meyve kısa bir süre önce adapte olduğu Türkiye topraklarında da üretimini hızla arttırıyor.

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Tarlaların gizemi ekin çemberlerinin öyküsü

Yıllar önce bir “şaka” ile başlayan, ardından bir gizem bulutuna dönüşen ekin daireleri, bugün ise sanatçıları, üreticileri, girişimcileri ve tarıma ya da görsel sanatlara meraklı pek çok insanı bir araya getiren bir kültür öğesi olarak arazileri süslemeye devam ediyor.