Tarım Dergisi tarlasera
tarlasera SATIN AL
Kapat

Sunuş | Tarıma dair her şey

Türkiye'den bir Ahmet İsvan geçti

Halk Ekmek Fabrikası’nın kurucusu ve İstanbul’un ilk ve tek tarım uzmanı belediye başkanı olan İsvan, Türkiye tarımının modernleşmesi adına sembol bir isimdi.

Büyük dünya için özel bir gün

Adaletin, vicdanın, bilimin ve üretmenin tekerlekleriyle yol alan, çocuklar için özgür, çocuklar kadar özgür bir dünya dileğiyle; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Çaykur özelleşmeye, araziler yapılaşmaya doğru

Toplam 23 bin hektar arazinin devredildiği Varlık Fonu’nun ayrıca Çaykur’un özelleştirilmesine de kapı araladığı belirtiliyor.

Bir yılın ardından

Bundan bir yıl önce baştan aşağı yenilenen tarlasera.com gördüğü yoğun ilgi, sürekli artan takipçi kitlesi ve yeni projelerin heyecanını aynı anda yaşıyor.

Bir kanun, bir kavram, iki yorum

2017 yılının tarımsal bütçesi meclisten geçti. Tarım Kanunu’nda “üretici destekleri”ne dair yasa ise iki farklı şekilde yorumlanmaya devam ediyor.

“Görüşürüz kriz!”

Rusya bazı ürünlerde Türkiye’den yapılan ihracatın yeniden başlatıldığını açıkladı. Peki tarımın giderek bir “kriz döngüsü”ne dönüşen bu senaryodaki rolü nasıl değişecek?

Altıncı yılda tarımın öyküsünü anlatmak

tarlasera 6 yıldır tarımın kadim öyküsünü anlatıyor. 2016 yılı da bu öykünün seyrine etki edecek önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl oluyor.

Anadolu’nun gerçekliği ve Tarık Akan

Çocukluğu Anadolu’nun farklı şehirlerinde geçen Tarık Akan, sanat yaşamında da kırsal kesimde yaşanan gerçekliğin anlaşılmasını ön planda tutmuştu.

15 Temmuz’un ardından tarım

15 Temmuz darbe girişimi ve onu izleyen süreç Türkiye tarımını çok yönlü etkiliyor. Başlıca konular kamu kuruluşlarındaki operasyonlar, OHAL kararları ve ekonomik göstergeler.

İrlanda'nın öyküsü Türkiye'ye neyi anlatıyor?

İrlanda’nın yakın tarihi ekonomi ve tarım anlamında hem Türkiye ile benzerlik hem de çıkarılacak dersler taşıyor.

NASA, Meteoroloji ve “teğet” felsefesi

Gezegenin yaşamsal sorunları kimseyi “siz, onlar, diğerleri” diye ayırmıyor. Felaket senaryolarının da, “teğet geçer” iyimserliğinin de üzerinde herkes için geçerli ve yalnızca bilimin nesnelliğiyle ortaya konulabilecek bir gerçeklik bulunuyor.

Hangi domates?

Türkiye’de tarımsal istatistikler dikkatle bakıldığında ilgilisine önemli ipuçları vadediyor. Ancak sebze tiplerinin alabildiğine çeşitlendiği günümüzde bu tiplere dair karşılaştırmalı verilere ulaşmak çok zor.

Yeni bir tarlasera deneyimi

tarlasera’nın yenilenen web sitesine hoş geldiniz. Yepyeni bir tarlasera deneyimine hazır olmanızı öneririz! Şimdi bu deneyimini yaşamak için arkanıza yaslanın ve sitemizde gezinmeye başlayın.

Aziz Sancar ve bitki genetiği; Alkış ve şüphe

Aziz Sancar’ı genetik alanda yaptığı çalışmalar Nobel'e taşıdı. Ama Türkiye’de söz konusu bitkilerin genetiği olunca alkışlar değil şüpheler devreye giriyor.

1
Devamını Yükle
17