Mart Sayısı

MART SAYISI RAFLARDA

Şubat Sayısı

KAPAK KONUSU

Tarımda Z kuşağı Tarımda Z kuşağı
2000 sonrası kuşağın tarıma oldukça düşük. Ancak yeniliğe açık karakteriyle büyük bir potansiyel taşıyor. tarlasera tarıma gençlik aşısının nasıl yapılacağının yanıtını arıyor.

DOSYA

Yerfıstığı Yerfıstığı
Türkiye yerfıstığının yetişebilmesi için elverişli koşullara sahip. Ancak yalnızca çerezlik üretim ile sınırlı kalan Türkiye, yağlık üretimin rekabeti belirlediği dış pazarda etkisiz.

RÖPORTAJ

FMC Türkiye Müdürü Tahir Ertan FMC Türkiye Müdürü Tahir Ertan
Tahir Ertan, Türkiye’deki organizasyonunu geliştirme kararı alan FMC’nin bitki koruma pazarına getirmeyi planladığı yenilikleri anlattı.

DETAY

Serada gece nöbetleri ne zaman bitecek? Serada gece nöbetleri ne zaman bitecek?
Örtü altı sebze üreticileri bugünleri don riskine karşı gece nöbetleriyle geçiriyor. Peki ürünlerin dondan korunduğuna emin olarak gece rahat bir uyku çekmek mümkün değil mi?

Tarımda bitcoin yansımaları Tarımda bitcoin yansımaları
Bitcoin’in temelinde yatan blok zinciri teknolojisi tarım sektöründe de farklı biçimlerde kullanılmaya başladı. tarlasera tarımda blok zincirinin iş görme alanlarını incelemeye aldı.

Etik varsa kaçak yok! Etik varsa kaçak yok!
Kurulan denetim ve destek sistemlerine karşın halen ideal düzeye çekilemeyen sertifikalı tohum kullanımında atılabilecek yeni adımları tarlasera araştırıyor

Karpuzda bitki beslemenin sırrı Karpuzda bitki beslemenin sırrı
Pazar şartları nasıl olursa olsun karpuzda kazanmanın koşulu yüksek kalite. Bunun için de bitki beslemede doğru hamlelerle ilerlemek şart.

Tarımın yeni gözcüleri Tarımın yeni gözcüleri
Bitkisel üretim süreçlerini yeniden tanımlayan veri odaklı teknolojilere dair heyecan verici detaylar bu ay tarlasera’da.

...ve daha fazlası tarlasera’nın Mart sayısında!