Temmuz Sayısı

EYLÜL SAYISI RAFLARDA

Eylül Sayısı

KAPAK KONUSU

Türkiye’de ziraat yükseköğretimi Türkiye’de ziraat yükseköğretimi
Boş kalan kontenjanlar, mezuniyet sonrası işsizlik ve staj olanaklarının yetersizliği gibi sorunların gölgesinde devam eden ziraat yükseköğretimin durumunu tarlasera inceledi.

DOSYA

Turunçgiller Turunçgiller
Turunçgillerin dört bin yıl önce başlayan ve bugün mutfaktan kozmetiğe kadar birçok alanda süren saltanatının geleceği nereye evrilecek? Cevabı tarlasera Dosya sayfalarında.

RÖPORTAJ

Monsanto-DEKALB Ülke Müdürü Onur Çamili Monsanto-DEKALB Ülke Müdürü Onur Çamili
Mısır tarımının dünya ve Türkiye’deki seyrini tarlasera’ya yorumlayan Çamili, “Geleceğin gündemi araziye özel çözümler olacak” diyor.

DETAY

Yeni sistem tarıma ne getirecek? Yeni sistem tarıma ne getirecek?
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte kurulan Tarım ve Orman Bakanlığı ile Bakanlığın yeni yönetiminin en önemli sorumluluğu tarımın yapısal sorunlarına kalıcı çözümler olacak.

Pamuğun ikinci baharı başladı Pamuğun ikinci baharı başladı
İki yıldır şaşaalı günlerine hızlı bir geri dönüş yapan pamukta doğru bitki koruma ile yapılan doğru uygulamalar üreticiyi memnun edecek sonuçlar yaratıyor.

Bitki köklerine oksijen dopingi Bitki köklerine oksijen dopingi
Artık onları dünyanın farklı yerlerinde görmek mümkün! tarlasera asgari sulama ile daha hızlı ve kontrollü üretim vaat eden aeroponik tarım çiftliklerini masaya yatırdı.

Sarımsağın pek karmaşık tarihi! Sarımsağın pek karmaşık tarihi!
Sarımsak tarım tarihi boyunca hep karşıt görüşleri üzerinde topladı. Yeryüzünün bu en karakteristik bitkilerinin birinin özelliklerine bakınca, böylesi renkli bir tarihle karşılaşmak hiç de şaşırtıcı değil!

...ve daha fazlası tarlasera’nın Eylül sayısında!