Kasım Sayısı

KASIM SAYISI RAFLARDA

Kasım Sayısı

KAPAK KONUSU

Tarımda finansal okuryazarlık Tarımda finansal okuryazarlık
Tarım sektörünün aylara değil de tüm bir yıla yayılan matematiği, ekonominin bu zor günlerinde riskleri daha da arttırıyor. Peki Türkiye’de üreticilerin doğru finansal kararlar alma becerisi ne düzeyde?

DOSYA

Karnabahar Karnabahar
90’larda değeri yeteri kadar bilinmeyen karnabahar artan popülaritesi ve fiyatıyla birlikte üreticinin de gözdesi haline geldi. Ancak ürünün üretiminin planlı yapılması gerekiyor ki çöpe gitmesin!

RÖPORTAJ

Anadolu Landini Satış Direktörü Belma Altın Anadolu Landini Satış Direktörü Belma Altın
2017 yılında tarım makineleri pazarına dahil olan Anadolu Landini’nin Satış Direktörü Belma Altın, “Mekanizasyonda hedef yüzde 100 yerli üretim” diyor.

DETAY

Yeni ekonomi programında tarım kısmen var Yeni ekonomi programında tarım kısmen var
2021’e kadar ekonomik işleyişi şekillendireceği belirtilen Yeni Ekonomi Programı’nda tarım ancak enflasyon ve cari açık başlıklarında kendisine yer bulabildi.

Cevizde bütüncük yaklaşım şart Cevizde bütüncük yaklaşım şart
Cevizin gen merkezi olan Türkiye, üretimde de dünyada ilk beşte yer almasına rağmen ihracatta söz sahibi değil. Bunun için pazarlama sorunlarını aşmak ve markalaşmak gerek.

Tropikal zencefil yerelleşir mi? Tropikal zencefil yerelleşir mi?
Zencefil geçmişte o kadar değerliydi ki takasla alışveriş yapılan yıllarda yalnızca yarım kilosu koca bir koyuna bedeldi. Peki bugün zencefili gündelik bir ticari değere dönüştürmek mümkün mü?

Jeotermal seralarda kış mevsimi es geçiliyor Jeotermal seralarda kış mevsimi es geçiliyor
Türkiye’nin coğrafi konum itibariyle ciddi potansiyele sahip olduğu jeotermal enerji, hem üretim maliyeti hem de verim üzerinde göz ardı edilmeyecek oranda avantaj sağlıyor.

...ve daha fazlası tarlasera’nın Kasım sayısında!