Ocak Sayısı

OCAK SAYISI RAFLARDA

Ocak Sayısı

KAPAK KONUSU

Çiftlik birleşmeleri Çiftlik birleşmeleri
Tarımda kelebek etkisi yaratan çiftlik birleşmeleri, sektördeki şirket birleşmeleri kadar dikkat çekmese de tarım ekonomisi ve sosyolojisi açısından büyük ve küresel bir dönüşüme işaret ediyor.

DOSYA

Patates Patates
2018’i hastalıklar, azalan üretim, yüksek raf fiyatı ve depoculuk dedikodularıyla tamamlayan patateste yeni dönemi başarıyla tamamlayabilmek için ilk andan itibaren işleri sıkı tutmak gerekli.

RÖPORTAJ

Hektaş Genel Müdürü M. Levent Ortakçıer Hektaş Genel Müdürü M. Levent Ortakçıer
“Üreticilere dijital dünyanın kapılarını açıyoruz” diyen Ortakçıer, “ürüne göre gübre” yerine “toprağa göre gübre” anlayışının getirilerini tarlasera’ya anlattı.

DETAY

Soğanın fiyatı neden arttı? Soğanın fiyatı neden arttı?
Soğanda girdilerin yüksekliği, plansız üretim ve yalnızca Türkiye değil başka ülkelerde de etkili olan mantar hastalığı gibi fiyat artışını getiren gerçek nedenleri tarlasera inceliyor.

Yabancı ot avcıları robotlar Yabancı ot avcıları robotlar
İlaçlama robotları herbisit kullanımını yüzde 90 azaltırken, ot ayıklama robotları ise elle toplamaya göre çok daha hızlı çözüm sunarak işçilik maliyetini düşürüyor.

Otonom teknolojiler sera maliyetini düşürecek Otonom teknolojiler sera maliyetini düşürecek
Bitkilerin doğal süreçlerine etki ederek gelişimini olumlu yönde etkileyen biyostimülantlar gıda ihtiyacının karşılanmasında çevre dostu çözümler sunuyor.

Fiskobirlik’in mücadele dolu öyküsü Fiskobirlik’in mücadele dolu öyküsü
Fındık üretimiyle özdeşleştikten sonra mevcut politikalar çerçevesinde yönünü tamamen değiştiren FİSKOBİRLİK’in öyküsü, eski başkan Salih Erdem’in de anekdotlarıyla bu ay tarlasera’da!

...ve daha fazlası tarlasera’nın Ocak sayısında!