Temmuz Sayısı

TEMMUZ SAYISI RAFLARDA

Temmuz Sayısı

KAPAK KONUSU

Üreticilik mesleğinin saygınlığı Üreticilik mesleğinin saygınlığı
Tarımın ekonomik ve stratejik değeri yeniden artarken üreticilik mesleği buna karşın saygınlığını her geçen gün yitiriyor. tarlasera bu olumsuz durumun nedenlerini üreticilerle birlikte inceledi.

DOSYA

Çilek Çilek
Her bölgeye kolayca adapte oluyor ve doğal koşullarda bile 8 ay boyunca üretimi yapılıyor. Son yılların en gözde ürünlerinden çilek tarlasera Temmuz sayısının Dosya konusu.

RÖPORTAJ

BASF Bitki Koruma Türkiye Ülke Müdürü Bert Ralf Ottens BASF Bitki Koruma Türkiye Ülke Müdürü Bert Ralf Ottens
Türkiye’nin tarımdaki potansiyelini tarlasera’ya değerlendiren Ottens’e göre başarı, pazarda kendini doğru konumlandırmaktan ve daha iyi organize olmaktan geçiyor.

DETAY

Şekerpancarında tohumdan hasada mücadele Şekerpancarında tohumdan hasada mücadele
Bugünlerde tarımsal gündemin tepesinde olan şekerpancarında kaliteli üretim için tohum seçiminden hasada kadar bir dizi işlemi düzenli ve titiz şekilde gerçekleştirmek gerekiyor.

Fide dikiminde makinenin gücü Fide dikiminde makinenin gücü
Sebze üretiminde başarının yolu fide aşamasında döşeniyor. Bu noktada devreye giren fide dikim makineleri hızlı ve ekonomik dikim yapabilmenin kapılarını açıyor.

Zerdeçal ithalata mahkum mu? Zerdeçal ithalata mahkum mu?
Oluşan talebin etkisiyle büyüyen zerdeçal pazarı şimdilik sadece ithalatla sınırlı. tarlasera bu özel ürünün Türkiye’de üretiminin olanaklarını inceledi.

Bitkilere otomatik sulama Bitkilere otomatik sulama
Seraların teknolojiyle kesişim noktalarında biri olan otomasyon sistemleri, sulama ve gübrelemede güvenilir bir strateji oluşturma imkanı sunuyor.

...ve daha fazlası tarlasera’nın Temmuz sayısında!